Obrazem: Zakřičel "Pane Lennone!" a pětkrát vypálil. Vrah hudebníka bažil po slávě

Obrazem: Zakřičel "Pane Lennone!" a pětkrát vypálil. Vrah hudebníka bažil po slávě
Před polednem přišel před dům, kde Lennon bydlel, jeho fanoušek Paul Goresh. Druhým mužem, který čekal na místě, byl Mark Chapman. Goreshovi řekl, že přijel kvůli autogramu Lennona až z Havaje. Na snímku jsou Goresh a Lennon.
Mark Chapman na policejní fotografii. V době vraždy mu bylo 25 let.
V jednu hodinu v noci se na místě vraždy začali shromažďovat lidé, zpívali Lennonovy písně, přinášeli květiny, svíčky a obrázky.
Společné album Lennona a Yoko Ono z roku 1980, nazvané Double Fantasy, se ale překvapivě objevilo jako magnetofonová kazeta i na pultech československých prodejen.
Foto: Profimedia.cz
Martin Novák Dan Poláček Martin Novák, Dan Poláček
Aktualizováno 13. 12. 2020 13:21
Sny o tom, že se The Beatles ještě někdy dají dohromady, skončily 8. prosince 1980. Před čtyřiceti lety Mark Chapman zastřelil zpěváka a skladatele Johna Lennona v centru New Yorku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy