Foto: Ve Španělsku po 50 letech zbourali romskou osadu

Foto: Ve Španělsku po 50 letech zbourali romskou osadu
Osada se rozkládala na břehu řeky Manzanares 50 let. V místě nazvaném Puerta de Hierro žilo 54 rodin. Jejich členové byli u úřadů zaregistrovaní a měli přístup k veřejným službám.
Ještě v srpnu 2012 panoval v osadě relativní klid. Děti se v parnu koupaly v řece.
Životní úroveň zdejších obyvatel byla vyšší, než si většina lidí s romskými osadami spojuje.
Domy nebyly v nijak dezolátním stavu.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
21. 11. 2012 15:00

Španělské úřady rozhodly o likvidaci romské osady na předměstí Madridu, jejíž existenci označili za ilegální. Po 50 letech, kdy na břehu řeky Manzanares společně žilo 54 romských rodin. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy