Snímky apokalypsy. Před 75 lety Spojenci sežehli Drážďany, zemřelo až 25 tisíc lidí

Snímky apokalypsy. Před 75 lety Spojenci sežehli Drážďany, zemřelo až 25 tisíc lidí
Bombardování Drážďan začalo 13. února 1945. Ve čtyřech náletech shodily spojenecké bombardéry na město přes 3900 tun výbušných a zápalných pum (foto z panoramatické expozice Dresden 1945).
Protiletadlová obrana Drážďan byla v únoru 1945 slabá a prakticky nekladla odpor.
Panoramatická expozice Dresden 1945.
V troskách města nalezli přeživší zhruba 18 tisíc mrtvých, dalších sedm tisíc nebylo nalezeno nebo identifikováno.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
14. 2. 2020 12:31
Před 75 lety, mezi 13. a 15. únorem 1945, podnikly britské a americké letectvo vzdušný útok na Drážďany. Masivní bombardování si vyžádalo až 25 tisíc obětí a zanechalo centrum města v troskách. Připomeňte si tuto událost v naší fotogalerii.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy