Foto: Bouře Barry zaplavila americkou Louisianu, lidé se zachraňovali na střechách

Louisiana bojuje se záplavami, které sem přinesla tropická bouře Barry.
Tropická bouře Barry způsobila o víkendu záplavy v americkém státě Louisiana. Podle posledních zpráv už ale zeslábla na tropickou depresi.
Meteorologové nicméně varují, že nebezpečí přívalových dešťů a tornád ještě nepominulo.
V Louisianě nyní pracují na nápravě škod, které tu Barry napáchal, třeba na obnově elektřiny. Do nedělního rána (odpoledne SELČ) bouře připravila o dodávky energie v Louisianě přes 150 tisíc odběrných míst.
Satelitní snímek zachycuje bouři Barry, jak se blíží k pobřeží Louisiany. Fotka pochází z pátku.
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 15. 7. 2019 9:54
Tropická bouře Barry zasáhla o víkendu americký stát Louisiana. V zaplavených oblastech museli někteří lidé vylézt na střechy, mnoho obchodů bylo zavřených. Na jihu Louisiany v sobotu nařídili povinnou evakuaci a prezident Donald Trump vyhlásil stav nouze. V neděli Barry zeslábl na tropickou depresi a podle meteorologů bude postupovat severním směrem na západ státu Arkansas.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy