Foto: Thajsko čeká smršť. Turisté utíkají před tropickou bouří, v zemi je 2500 Čechů

K jižnímu pobřeží Thajska se blíží tropická bouře Pabuk.
Vrcholící turistickou sezonu v Thajsku narušilo tento týden varování meteorologů, že se k jižnímu pobřeží blíží tropická bouře Pabuk.
Přírodní živel už udeřil tento pátek kolem 12:45 místního času (06:45 SELČ) na jihu v provincii Nakchon Sítchammarát. Podle agentury Reuters už si vyžádala jednu lidskou oběť. Silný vichr při svém postupu přes oblast porážel stromy a strhával střechy domů. Množství domácností v regionu se ocitlo bez proudu.
Meteorologové varují před hustými lijáky, silným vichrem a vlnami, které budou pět metrů vysoké. Vítr by měl dosahovat rychlosti až 80 kilometrů v hodině.
Na příchod bouře se připravuje více než desítka provincií na jihu Thajska včetně oblíbených letovisek na ostrovech Pchúket a Samui.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 4. 1. 2019 11:50
Thajsko se připravuje na hlavní úder tropické bouře Pabuk. Ta už ráno místního času udeřila v provincii Nakchon Sítchammarát. Ještě tento pátek dorazí i do dalších oblastí na jihu. Meteorologové očekávají silný vítr, prudké lijáky a vlny dosahující až pětimetrové výšky. V oblíbené dovolenkové destinaci je mnoho turistů, podle odhadů cestovních kanceláří také 2500 Čechů.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Policie obvinila tři lidi z podvodu se škodou přes miliardu korun. Podle kriminalistů nabízeli investice na světových burzách, Poškozených je 2060.

Zdroj: ČTK
Další zprávy