Foto: Tak vypadá útočiště pro indické vdovy

Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
24. 3. 2013 12:00

V Indii jsou stále oblasti, kde jsou ženy i v 21. století výrazně diskriminovány, zvláště pokud jde o vdovy.

Například v indickém státě Uttarpradéš jim nepsané společenské konvence předepisují asketický styl života. Po zbytek života se navíc musejí potýkat s různými formami sociální izolace a diskriminace.

Daným problémem se již nějaký čas zabývá nevládní organizace Sulabh International, která provozuje středisko pro opuštěné vdovy. Kromě ubytování, práce a zdravotní péče zde mají ženy možnost se vzdělávat. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy