Mimořádná zpráva

Foto: Dobový telefon a mapa válečné Evropy. Nahlédněte do Stalinova tajného bunkru

Foto: Dobový telefon a mapa válečné Evropy. Nahlédněte do Stalinova tajného bunkru
Na první pohled běžná budova v ruském městě Samara. Pod ní se ale skrývá tajný bunkr někdejšího vůdce Sovětského svazu Josifa Stalina.
Vybudován byl v roce 1942. Dnes jej turistům ukazuje průvodce.
V době konání mistrovství světa ve fotbale vyrazily na prohlídku bunkru stovky fanoušků. Samara byla jedním z měst, která šampionát hostila.
...
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
16. 7. 2018 13:27
Josif Vissarionovič Stalin, jeden z nejkrutějších diktátorů v dějinách, si v roce 1942 nechal vybudovat tajný bunkr v Samaře pro případ, že by nemohl úřadovat v Moskvě. Komplex se záchodem, zasedací místností i koupelnou se skrývá pod jednou z budov v centru ruského města. Podívejte se, jak to v bunkru vypadá.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Boleslav má zdravotní potíže, Liberec vyzve Spartu

Hokejisté Mladé Boleslavi nenastoupí k úternímu utkání 5. kola extraligy v Liberci. Řada hráčů středočeského celku se potýká se zdravotními problémy, proto byl duel prozatím odložen na neurčito. Bílí Tygři si jako náhradu vyjednali narychlo utkání se Spartou, jež bude předehrávkou 19. kola.

Mladoboleslavští i Severočeši potvrdili změny na svých webových stránkách. "Děje se tak na popud mladoboleslavského klubu. Řada Bruslařů má zdravotní problémy, které v současné době nelze vyloučit jako nákazu covidem-19," uvedli v krátké zprávě Středočeši.

Ještě v neděli přitom Mladá Boleslav hrála a porazila v předehrávce 26. kola shodou okolností právě Spartu (4:2). Vítězný tým k úspěchu dovedlo trio Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost, kteří nahradili Radima Rulíka a Pavla Pateru. Stabilní trenérská dvojice scházela kvůli nemoci.

Souboj se Spartou odehraje Liberec se stejným začátkem, jaký měl mít jeho duel s Bruslařským klubem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Další zprávy