Foto: Dobový telefon a mapa válečné Evropy. Nahlédněte do Stalinova tajného bunkru

Foto: Dobový telefon a mapa válečné Evropy. Nahlédněte do Stalinova tajného bunkru
Na první pohled běžná budova v ruském městě Samara. Pod ní se ale skrývá tajný bunkr někdejšího vůdce Sovětského svazu Josifa Stalina.
Vybudován byl v roce 1942. Dnes jej turistům ukazuje průvodce.
V době konání mistrovství světa ve fotbale vyrazily na prohlídku bunkru stovky fanoušků. Samara byla jedním z měst, která šampionát hostila.
...
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
16. 7. 2018 13:27
Josif Vissarionovič Stalin, jeden z nejkrutějších diktátorů v dějinách, si v roce 1942 nechal vybudovat tajný bunkr v Samaře pro případ, že by nemohl úřadovat v Moskvě. Komplex se záchodem, zasedací místností i koupelnou se skrývá pod jednou z budov v centru ruského města. Podívejte se, jak to v bunkru vypadá.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy