Foto: Svět zaplavily další stávky hnutí za klima. Thunbergová se zapojila v Kanadě

Páteční stávka studentského hnutí Fridays for Future
Páteční demonstrace studentského hnutí Fridays for Future ((Pátky pro budoucnost) byly vyvrcholením protestního Týdne pro klima, který začal minulý pátek, kdy do ulic po celém světě rovněž vyšly statisíce lidí. Snímek zachycuje protesty v Madridu.
Takhle se stávkovalo v Aténách.
Do ulic vyšli také lidé ve Vídni. "Dnes to bude největší klimatická stávka v dějinách Rakouska," prohlásila už dopředu Veronika Winterová z rakouské buňky hnutí Fridays for Future
Policie jí později dala za pravdu, když odhadla, že ve Vídni demonstrovalo asi 30 tisíc lidí, v Innsbrucku kolem 18 tisíc a další tisíce mladých se podílely na akcích ve Štýrském Hradci, Bregenzi či Linci. Například jenom v posledně jmenované hornorakouské metropoli přišlo kolem 9 000 lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 9. 2019 9:56
Statisíce mladých lidí vyšly v pátek do ulic evropských měst, aby upozornily na klimatické změny. Například v centru Říma protestovalo 200 tisíc lidí, dalších 150 tisíc demonstrantů hlásil Milán. Stávky hnutí Fridays for Future se ale konaly i mimo Evropu, třeba v Buenos Aires.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy