Foto: Albínům jde v Tanzanii o život. Pověrčiví lidé jim sekají ruce a prodávají je šamanům

Foto: Albínům jde v Tanzanii o život. Pověrčiví lidé jim sekají ruce a prodávají je šamanům
Dvanáctiletému Mwigulu Matonage z Tanzanie od narození chybí pigment v kůži, ve vlasech a v očích. Kromě šikany a izolace musel během svého života čelit i několika násilným útokům.
Části těl albínů jsou vysoce ceněné v čarodějnictví, šamani je vykupují za vysoké ceny. Někteří lidé dokonce věří, že mají větší moc, pokud při jejich amputaci oběť křičí.
Od roku 2000 došlo v Tanzanii podle OSN k 75 vraždám albínů. Mnohem více se jich ale stalo obětí násilných útoků, při kterých jim byly usekány končetiny či jejich části.
Třináctiletého Emmanuela napadli neznámí lidé s mačetami a kladivem, když si hrál venku.
Foto: Reuters
Simona Fendrychová Reuters Simona Fendrychová, Reuters
7. 10. 2015 9:26
Albíni v Tanzanii žijí v permanentním strachu. Kvůli pověrčivosti je jejich nemoc vystavuje smrtelnému nebezpečí. OSN odhaduje, že v této subsaharské zemi bylo od roku 2000 zavražděno 75 albínů. Mnohem více se jich ale stalo oběťmi násilných útoků, při kterých přišli o končetiny. Někteří lidé totiž věří, že mají velikou moc. Strach z nárůstu útoků se zvyšuje před letošními volbami, protože politici si rádi kupují štěstí u šamanů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy