Juncker má vyzyvatele. Němec Manfred Weber ho chce vystřídat v čele Evropské komise

ČTK ČTK
5. 9. 2018 11:29
Německý europoslanec a lídr největší europarlamentní frakce Evropská lidová strana (ELS) Manfred Weber ve středu oznámil, že se chce stát předsedou Evropské komise. Evropa potřebuje nový začátek a více demokracie, napsal na Twitter během schůze se členy ELS v Bruselu. Podle něj "už nelze v EU pokračovat tak, jako nyní". Uvedl, že Evropu pomůže vrátit zpět k lidem a obnoví vazby mezi EU a jejími občany. Šestačtyřicetiletý Weber chce po volbách v květnu 2019 v čele komise vystřídat současného předsedu Jeana-Clauda Junckera. Jeho kandidatura není překvapením, očekávalo se, že ji ohlásí.
Manfred Weber.
Manfred Weber. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy