Juncker má vyzyvatele. Němec Manfred Weber ho chce vystřídat v čele Evropské komise

ČTK ČTK
5. 9. 2018 11:29
Německý europoslanec a lídr největší europarlamentní frakce Evropská lidová strana (ELS) Manfred Weber ve středu oznámil, že se chce stát předsedou Evropské komise. Evropa potřebuje nový začátek a více demokracie, napsal na Twitter během schůze se členy ELS v Bruselu. Podle něj "už nelze v EU pokračovat tak, jako nyní". Uvedl, že Evropu pomůže vrátit zpět k lidem a obnoví vazby mezi EU a jejími občany. Šestačtyřicetiletý Weber chce po volbách v květnu 2019 v čele komise vystřídat současného předsedu Jeana-Clauda Junckera. Jeho kandidatura není překvapením, očekávalo se, že ji ohlásí.
Manfred Weber.
Manfred Weber. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy