Juncker má vyzyvatele. Němec Manfred Weber ho chce vystřídat v čele Evropské komise

ČTK ČTK
5. 9. 2018 11:29
Německý europoslanec a lídr největší europarlamentní frakce Evropská lidová strana (ELS) Manfred Weber ve středu oznámil, že se chce stát předsedou Evropské komise. Evropa potřebuje nový začátek a více demokracie, napsal na Twitter během schůze se členy ELS v Bruselu. Podle něj "už nelze v EU pokračovat tak, jako nyní". Uvedl, že Evropu pomůže vrátit zpět k lidem a obnoví vazby mezi EU a jejími občany. Šestačtyřicetiletý Weber chce po volbách v květnu 2019 v čele komise vystřídat současného předsedu Jeana-Clauda Junckera. Jeho kandidatura není překvapením, očekávalo se, že ji ohlásí.
Manfred Weber.
Manfred Weber. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy