Estonsko vyhostilo dva ruské diplomaty. Rusko podle experta odpoví stejným krokem

ČTK ČTK
26. 5. 2017 16:46
Estonské ministerstvo zahraničí vyhostilo ze země dva ruské diplomaty - generálního konzula Dmitrije Kazennova ve městě Narva a jeho zástupce Andreje Surgajeva. Oznámil to tallinnský list Postimees. Důvody vyhoštění ministerstvo nezveřejnilo. Žádné informace údajně nemá ani ruské velvyslanectví v Tallinnu. Bývalý šéf estonské kontrarozvědky KaPo Raivo Aeg ale pro list Postimees uvedl, že Rusko podle něj pravděpodobně na tento krok odpoví vyhoštěním dvou estonských diplomatů. Špionážní aféry nejsou v napjatých estonsko-ruských vztazích výjimečné. Například před několika týdny poslal estonský soud do vězení Arťoma Zinčenka, který předával ruské rozvědce informace o estonské armádě a NATO.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 44 minutami

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy