Dobytek trpí nemocemi, oblast zamořily kobylky. V chudé části Keni umírají lidé hlady

ČTK ČTK
19. 3. 2019 16:39
V oblasti Turkana na severozápadě Keni zemřelo hlady deset lidí. Místní obyvatelé tvrdí, že politici tamní situaci podceňují, podle vlády ale nejde o nic výjimečného. V Turkaně čelí hladu 1,1 milionu lidí, píše BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

K situaci v Turkaně vznikl na twitteru hashtag #WeCannotIgnore, kde jsou zdokumentovány případy podvyživených, zesláblých lidí.

James Oduor z keňského úřadu pro řešení následků sucha řekl, že na tom, že milion lidí čelí vyhladovění, není nic mimořádného. "Za normálních okolností tam potřebuje vždy asi milion lidí potravinovou pomoc, protože jsou chudí," citoval Oduora server BBC.

V Turkaně od října do prosince málo pršelo, tamní dobytek trpí chorobami a oblast zamořily kobylky. "Situace ještě není naléhavá," řekl Oduor. V roce 2017, kdy prezident vyhlásil kvůli suchu v Turkaně stav národního ohrožení, potřebovalo potraviny 3,4 milionu lidí.

Turkana je druhá největší ze 47 keňských oblastí a je nejchudší ze všech. Patří k nejsušším a nejméně rozvinutým částem země. Podle občanů tam politici jezdí jenom kvůli volbám.

Video: Navštívili jsme největší slum v Africe. Leží v keňském Nairobi

V Kibeře v keňském hlavním městě Nairobi seženete všechno potřebné k životu, přesto se jedná o největší slum v Africe. | Video: František Grossmann
 

Právě se děje

Další zprávy