Denver schválil zákon o užívání marihuany v barech

ČTK ČTK
16. 11. 2016 19:14
Denver - Voliči z města Denver v americkém státě Coloradu během prezidentských voleb schválili v referendu zákon, který umožní hostům v barech a restauracích užívat marihuanu. Norma je první svého druhu v USA, napsala ve středu agentura AP. Ve stejný den, kdy Denver schválil návrh zákona o konzumaci marihuany v barech a restauracích, byl v Kalifornii a ve dvou dalších státech USA schválen zákon, který legalizuje prodej marihuany všem dospělým osobám. V pěti jiných státech uzákonili užití marihuany pro lékařské účely. Zákon však neumožní hostům marihuanu v barech kouřit, vyhrazené pro to budou venkovní prostory. Uvnitř ji budou moci užívat jinými způsoby než kouřením.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy