Den boje proti AIDS. Bangkok zářil barvami, v Rusku se zatýkalo

Den boje proti AIDS. Bangkok zářil barvami, v Rusku se zatýkalo
Nezůstalo ale jen u klobouků.
Světový den boje proti AIDS se připomínal také v Číně...
...v Peru...
..i ve Washingtonu.
Foto: Reuters
Monika Horáková
2. 12. 2010 15:28

Celý svět si ve středu připomněl Den boje proti AIDS. Zatímco v Bangkoku se lidé oblékali do barevných oděvů vytvořených z prezervativů, v Rusku demonstrovali lidé v maskách připomínajících smrt. Demonstrace v Bangkoku i jinde skončily pokojně, demonstrující v Rusku byli zatčeni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy