Den boje proti AIDS. Bangkok zářil barvami, v Rusku se zatýkalo

Den boje proti AIDS. Bangkok zářil barvami, v Rusku se zatýkalo
Nezůstalo ale jen u klobouků.
Světový den boje proti AIDS se připomínal také v Číně...
...v Peru...
..i ve Washingtonu.
Foto: Reuters
Monika Horáková
2. 12. 2010 15:28

Celý svět si ve středu připomněl Den boje proti AIDS. Zatímco v Bangkoku se lidé oblékali do barevných oděvů vytvořených z prezervativů, v Rusku demonstrovali lidé v maskách připomínajících smrt. Demonstrace v Bangkoku i jinde skončily pokojně, demonstrující v Rusku byli zatčeni.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Policie obvinila tři lidi z podvodu na burzách, poškozených je přes dva tisíce

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili tři lidi z podvodu s údajnou škodou přes miliardu korun. Podle kriminalistů obvinění nabízeli investice na světových burzách, ve skutečnosti ale nevykonávali žádnou investiční činnost a vylákané peníze používali pro svou potřebu. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Podle policistů způsobili obvinění škodu nejméně 2060 poškozeným.

Investice podle Ibeheje nabízela pražská společnost J.O. Investment. "Tato společnost podle našich závěrů měla široké veřejnosti neoprávněně a soustavně nabízet investice na světových burzách v USA, Evropě a Asii se zaměřením na akciové indexy, měnové páry - futures a komodity," uvedl Ibehej. Vylákané finanční prostředky ale obvinění podle policie používali pouze pro svoji spotřebu, především k nákupu nemovitostí, luxusních vozidel a luxusního zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy