Den boje proti AIDS. Bangkok zářil barvami, v Rusku se zatýkalo

Den boje proti AIDS. Bangkok zářil barvami, v Rusku se zatýkalo
Nezůstalo ale jen u klobouků.
Světový den boje proti AIDS se připomínal také v Číně...
...v Peru...
..i ve Washingtonu.
Foto: Reuters
Monika Horáková
2. 12. 2010 15:28

Celý svět si ve středu připomněl Den boje proti AIDS. Zatímco v Bangkoku se lidé oblékali do barevných oděvů vytvořených z prezervativů, v Rusku demonstrovali lidé v maskách připomínajících smrt. Demonstrace v Bangkoku i jinde skončily pokojně, demonstrující v Rusku byli zatčeni.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy