Čínský právník, který obhajoval disidenty, dostal dva roky vězení

ČTK ČTK
21. 11. 2017 6:12
Na dva roky poslal čínský soud do vězení známého obhájce disidentů a kritika komunistického režimu Ťiang Tchien-junga. Podle soudce z jihočínského města Čchang-ša se 46letý právník dopustil "podněcování k podrývání státní moci". Podle státního zástupce Ťiang Tchien-jung využil k podvratné činnosti sociální média. Údajně mimo jiné tvrdil, že další právník Sie Jang byl ve vězení mučen. Při soudním líčení před třemi měsíci se obžalovaný disident k činu, který mu prokuratura kladla za vinu, přiznal. Ochránci lidských práv ale tvrdí, že přiznání bylo vynucené. Ťiang Tchien-jung v minulosti před čínskými soudy obhajoval například Tibeťany, lidi s virem HIV či stoupence hnutí Fa-lun-kung.
Vězení v Číně (ilustrační foto).
Vězení v Číně (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy