Čína otevřela nejdelší most na světě

Čína otevřela nejdelší most na světě
Tento most vede 42 kilometrů nad vodní plochou. V tomto směru je o čtyři kilometry delší než dosavadní rekordman - most přes jezero Pontchartrain v americkém státě Louisiana.
Stavba vyšla v přepočtu na 26 miliard korun.
Aby mohlo po mostě projet nad vodou 30 tisíc aut denně, musí ho podepírat 5200 pilířů.
Stavba trvala čtyři roky a podílelo se na ní 10 tisíc dělníků.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
30. 6. 2011 16:55

Čína ve čtvrtek otevřela nejdelší silniční most na světě. Je dlouhý 176 kilometrů, z toho 42 kilometrů nad vodou. Spojuje pobřežní města Tan-jangem a Kchun-šan.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy