Cesta jen jedním směrem. To je abcházská hranice

Cesta jen jedním směrem. To je abcházská hranice
Stanoviště ruských "mírových sborů", které střeží hranici mezi Gruzií a de facto nezávislou republikou Abcházií. Ve středu před jedním z těchto stanovišť explodovala bomba, nikoho však nezranila.
Most přes řeku Inguri odděluje Abcházii od Gruzie. Na obou stranách mají také svá stanoviště ruští mírotvůrci
Abcházie v úterý uzavřela hraniční přechod mezi jejím územím a Gruzií. Desítky lidí - převážně Gruzínů žijících na abcházské straně, přijížděly ve středu k hranici, ale odjížděli s nepořízenou.
I když je hranice oficiálně uzavřena, tyto ženy z Abcházie, žijící v Gruzii, se přes hranici bez problémů dostaly. A co jim k tomu stačilo? Prý pouze hezký úsměv. To Gruzínka žijící v Abcházii (na snímku úplně vpravo) tolik štěstí neměla, domů ji nepustili a odjíždí z hranice s nepořízenou. Podle ní se do Abcházie dostane pouze ten, kdo podplatí vojáky.
Foto: Roman Staněk
3. 7. 2008 11:00
 

Právě se děje

před 46 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy