Cesta jen jedním směrem. To je abcházská hranice

Cesta jen jedním směrem. To je abcházská hranice
Stanoviště ruských "mírových sborů", které střeží hranici mezi Gruzií a de facto nezávislou republikou Abcházií. Ve středu před jedním z těchto stanovišť explodovala bomba, nikoho však nezranila.
Most přes řeku Inguri odděluje Abcházii od Gruzie. Na obou stranách mají také svá stanoviště ruští mírotvůrci
Abcházie v úterý uzavřela hraniční přechod mezi jejím územím a Gruzií. Desítky lidí - převážně Gruzínů žijících na abcházské straně, přijížděly ve středu k hranici, ale odjížděli s nepořízenou.
I když je hranice oficiálně uzavřena, tyto ženy z Abcházie, žijící v Gruzii, se přes hranici bez problémů dostaly. A co jim k tomu stačilo? Prý pouze hezký úsměv. To Gruzínka žijící v Abcházii (na snímku úplně vpravo) tolik štěstí neměla, domů ji nepustili a odjíždí z hranice s nepořízenou. Podle ní se do Abcházie dostane pouze ten, kdo podplatí vojáky.
Foto: Roman Staněk
3. 7. 2008 11:00
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy