Celníci na pařížském letišti se nestačili divit. Po otevření krabic napočítali 115 jedovatých štírů

ČTK ČTK
2. 10. 2015 8:43
Dvě zásilky jedovatých štírů Pandinus dictator zadržela na letišti Charlese de Gaulla francouzská celní správa. Pašeráci vydávali balíky se živými štíry za vzorky pro lékařský výzkum. Zvířata putovala z Kamerunu a mířila na americký černý trh.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Paříž - Prudce jedovaté a mezinárodní úmluvou chráněné štíry zajistili celníci na pařížském letišti 18. a 22. září. Ve dvou zásilkách umělohmotných krabic našli postupně 115 živých štírů Pandinus dictator.

Zvířata, která figurují na seznamu chráněných druhů ohrožených vyhynutím, přiletěla z Kamerunu a jejich adresátem byl podle celní správy Američan, který se živí prodejem exotických domácích zvířat po internetu.

V prohlášení francouzská celní správa také uvedla, že o štíry se dočasně stará tropická farma v Paříži. Dodala, že loni celníci ve Francii odhalili a zabavili 1392 živých a mezinárodně chráněných zvířat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy