Celníci na pařížském letišti se nestačili divit. Po otevření krabic napočítali 115 jedovatých štírů

ČTK ČTK
2. 10. 2015 8:43
Dvě zásilky jedovatých štírů Pandinus dictator zadržela na letišti Charlese de Gaulla francouzská celní správa. Pašeráci vydávali balíky se živými štíry za vzorky pro lékařský výzkum. Zvířata putovala z Kamerunu a mířila na americký černý trh.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Paříž - Prudce jedovaté a mezinárodní úmluvou chráněné štíry zajistili celníci na pařížském letišti 18. a 22. září. Ve dvou zásilkách umělohmotných krabic našli postupně 115 živých štírů Pandinus dictator.

Zvířata, která figurují na seznamu chráněných druhů ohrožených vyhynutím, přiletěla z Kamerunu a jejich adresátem byl podle celní správy Američan, který se živí prodejem exotických domácích zvířat po internetu.

V prohlášení francouzská celní správa také uvedla, že o štíry se dočasně stará tropická farma v Paříži. Dodala, že loni celníci ve Francii odhalili a zabavili 1392 živých a mezinárodně chráněných zvířat.

 

Právě se děje

teď

Hokejisté Karlových Varů budou postrádat zraněného Skuhravého

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Další zprávy