Čech se těžce zranil při seskoku padákem v Rakousku. Zavadil o něj kolega a zamotal se mu padák

ČTK ČTK
19. 11. 2017 11:10
Čech se zranil při seskoku padákem v rakouském Zell am See. Muž byl leteckou záchrannou službou přepraven do nemocnice v Salcburku.
Foto: Alice Stejskalová

Zell am See - Při kolizi dvou parašutistů na letišti v rakouském Zell am See se v sobotu těžce zranil 43letý Čech. Muž byl leteckou záchrannou službou přepraven do nemocnice v Salcburku, informovala dnes agentura APA. Žádné podrobnosti o povaze Čechova zranění ani jeho aktuálním zdravotním stavu neuvedla.

Během přistávací fáze seskoku se 30letý parašutista, který se nacházel nad Čechem, dotkl nohou padáku svého kolegy. V důsledku toho se mu Čechův padák omotal kolem těla. Mladšímu sportovci se nicméně podařilo z něj vymotat a bez újmy přistát na zemi. V důsledku nízké výšky se ale padák českého sportovce už zavčasu znovu neotevřel a ten velkou rychlostí dopadl na zem.

Neštěstí se stalo během akce rakouského parašutistického svazu v Zell am See, jíž se účastnili sportovci z Česka, Německa a Rakouska. Národnost druhého účastníka kolize agentura neuvedla. Před nehodou vyskočilo z letadla 21 parašutistů.

 

Právě se děje

Další zprávy