VIDEO: Čech zaparkoval v centru Kyjeva, auto mu zmizelo pod zemí

sw sw
10. 5. 2018 20:50
Na místo vyrazili policisté, pracovníci městských služeb, a dokonce i sanitka, zdravotníci ale nakonec nikoho ošetřovat nemuseli.
Mini Cooper českého podnikatele se v Kyjevě propadl pod zem. | Video: dtp.kiev.ua

Kyjev - Nepříjemné překvapení čekalo na českého podnikatele, který zaparkoval v Puškinově ulici v centru Kyjeva. Ve čtvrtek se totiž pod jeho vozem Mini Cooper s karlovarskými značkami propadl chodník, na němž stál, a auto skončilo z poloviny pod povrchem.

Na místo vyrazili policisté, pracovníci městských služeb, a dokonce i sanitka, zdravotníci ale nakonec nikoho ošetřovat nemuseli, napsal server Informator.ua. Jámu hlubokou 1,5 metru zřejmě vymlela voda, která pod povrchem vytékala z prasklého potrubí.

Čechův advokát novinářům řekl, že vlastník roury, tedy zřejmě městské komunální služby, má sedm dní na uhrazení škody, jinak bude třeba se obrátit na soud.

"Nedostatek peněz na opravu potrubí není důvodem pro to, aby nenesli odpovědnost," řekl k tomu právník Lavrentij Caruk. Kyjev se s haváriemi potrubí kvůli nedostatečné údržbě potýká často, nedaleko od místa čtvrtečního incidentu se v březnu propadl pod zem vůz Daewoo Lanos.

Jak je patrné ze zveřejněných videí, auto se nakonec podařilo z jámy vytáhnout bez vážnějších poškození.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy