VIDEO: Čech zaparkoval v centru Kyjeva, auto mu zmizelo pod zemí

sw sw
10. 5. 2018 20:50
Na místo vyrazili policisté, pracovníci městských služeb, a dokonce i sanitka, zdravotníci ale nakonec nikoho ošetřovat nemuseli.
Mini Cooper českého podnikatele se v Kyjevě propadl pod zem. | Video: dtp.kiev.ua

Kyjev - Nepříjemné překvapení čekalo na českého podnikatele, který zaparkoval v Puškinově ulici v centru Kyjeva. Ve čtvrtek se totiž pod jeho vozem Mini Cooper s karlovarskými značkami propadl chodník, na němž stál, a auto skončilo z poloviny pod povrchem.

Na místo vyrazili policisté, pracovníci městských služeb, a dokonce i sanitka, zdravotníci ale nakonec nikoho ošetřovat nemuseli, napsal server Informator.ua. Jámu hlubokou 1,5 metru zřejmě vymlela voda, která pod povrchem vytékala z prasklého potrubí.

Čechův advokát novinářům řekl, že vlastník roury, tedy zřejmě městské komunální služby, má sedm dní na uhrazení škody, jinak bude třeba se obrátit na soud.

"Nedostatek peněz na opravu potrubí není důvodem pro to, aby nenesli odpovědnost," řekl k tomu právník Lavrentij Caruk. Kyjev se s haváriemi potrubí kvůli nedostatečné údržbě potýká často, nedaleko od místa čtvrtečního incidentu se v březnu propadl pod zem vůz Daewoo Lanos.

Jak je patrné ze zveřejněných videí, auto se nakonec podařilo z jámy vytáhnout bez vážnějších poškození.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy