Britský rocker Watkins dostal 35 let za zneužívání dětí

ČTK ČTK
18. 12. 2013 20:20
Zpěvák Ian Watkins je podle soudce "nebezpečný sexuální predátor"

Londýn - Bývalý frontman britské rockové skupiny Lostprophets, šestatřicetiletý Ian Watkins, byl za zneužívání dětí odsouzen k 35 letům vězení, z toho k šesti letům podmíněně. Hudebník se podle agentury DPA pokusil znásilnit i kojence. Podle cardiffského soudce představuje Watkinsův případ "novou hloubku zkaženosti".

Watkins se přiznal ke zneužití dětí ve 13 případech, k pokusu o znásilnění kojence, k osahávání jednoročního dítěte, k nabádání ke znásilnění dítěte a k výrobě dětské pornografie. Obžaloba zpěváka označila za "přiznaného a odhodlaného pedofila".

Z celkem 29 let, k nimž byl odsouzen nepodmíněně, si Watkins odpyká nejméně dvě třetiny. Soudce John Royce označil Watkinse za manipulativního a nebezpečného sexuálního predátora, který využíval slávy k ukojení svého "nenasytného chtíče".

Vyšetřovatelé nyní zkoumají, zda hudebník nezneužíval děti také při koncertování v zahraničí. "Zaměřujeme se na Německo a USA," řekl vyšetřovatel Peter Doyle. Během svých činů byl prý Watkins pod vlivem drog.

Společně s hudebníkem byly odsouzeny na 14 a 17 let i dvě ženy, které rockerovi umožnily, aby zneužil jejich dvě malé děti. Podle DPA jde o oddané fanynky Lostprophets.

Kapela vznikla v roce 1997 a v roce 2006 vydala úspěšné album Liberation Transmission. Po Watkinsově zatčení kapela oznámila, že končí.

 

Právě se děje

Další zprávy