Britská policie zachraňovala z auta psa. Plyšového

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
2. 4. 2012 16:40
Rozbité okno zaparkovaného Mercedesu policie majiteli zaplatí
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Londýn - Do kuriózní situace se dostala policejní hlídka z britského hrabství Nottinghamshire, která zasahovala u zaparkovaného Mercedesu. Kolemjdoucí je upozornil, že na zadním sedadle leží nehybně černý pes.

Vzhledem k tomu, že Británii zrovna zasáhly teplé dny, rozhodli se policisté konat. Klepali na okno, ale černý King Charles španěl nereagoval. Rozbili tedy zadní okénko, napsal irský Independent.

S překvapením pak zjistili, že pes je plyšový. "Museli se v tu chvíli cítit jako idioti," poznamenal 80letý majitel auta Gordon Williams.

Hračku se jménem Malý Willy koupil v přepočtu za 135 korun. Když se k autu vrátil, našel na zadním sedadle lístek s poznámkou: "Rozbili jsme Vaše okénko kvůli obavě o zvíře na zadním sedadle".

Policie opravu rozbitého skla zaplatí, napsaly noviny.

Nottinghamshirská policie uvedla, že hlídka měla obavy o zdraví psa právě kvůli vysokým venkovním teplotám. "Je to perfektní příklad. Řidiči by měli zvážit, co nechávají ve svých autech na viditelném místě," dodala.

"(Willy) žil na zadním sedadle spokojeně. Rozhodl jsem se ale, že pro něj bude bezpečnější život na židli doma v kuchyni," uzavřel celou věc majitel auta.  

 

 

Právě se děje

Další zprávy