Biskup přirovnal homosexualitu k pedofilii

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
29. 6. 2013 7:25
Čelní představitel srbské pravoslavné církve šokoval v srbské televizi
Registrovaní partneři nemají v Česku stejná práva jako manželé. Ilustrační foto.
Registrovaní partneři nemají v Česku stejná práva jako manželé. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Podgorica - Čelní představitel srbské pravoslavné církve metropolita černohorský Amfilohije postavil na roveň homosexualitu a pedofilii.

Učinil se tak v černohorské televizní stanici Atlas TV.

"Víte, že nyní v Americe existuje hnutí, které dosáhlo povolení homosexuality zákonem. Proč nepovolí i pedofilii?" zeptal se Amfilohije v televizním pořadu To je pravda. Přes poznámku moderátora, že to není totéž, metropolita trval na svém.

"Promiňte, ale hřích je hřích. Můžete to nazývat, jak chcete, ale v podstatě je to to samé. Z hlediska bible, evangelia a křesťanství je to jedna a tatáž věc," podotkl.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy