Pojede Castro do Bílého domu? Vyloučeno to není, říká mluvčí

ČTK ČTK
18. 12. 2014 20:25
Washington a Havana ve středu oznámily, že budou usilovat o normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi a obnoví vzájemná diplomatická zastoupení na úrovni velvyslanectví.
Prezident USA Barack Obama se zdraví s prezidentem Kuby Raúlem Castrem.
Prezident USA Barack Obama se zdraví s prezidentem Kuby Raúlem Castrem. | Foto: Reuters

Washington - Spojené státy dnes nevyloučily případnou návštěvu kubánského prezidenta Raúla Castra ve Washingtonu.

Mluvčí Bílého domu Josh Earnest podle agentury Reuters odmítl vyloučit takovou možnost den poté, co Washington oznámil normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi.

"Nevylučoval bych návštěvu prezidenta Castra," prohlásil Earnest.

Washington a Havana ve středu oznámily, že budou usilovat o normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi a obnoví vzájemná diplomatická zastoupení na úrovni velvyslanectví. Earnest poté naznačil i možnost návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v Havaně.

Obama by se v pátek k této věci mohl vyjádřit na tiskové konferenci, kterou má prezident podle Earnesta uspořádat před odjezdem na dvoutýdenní dovolenou na Havajských ostrovech.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Povinný podíl tuzemských potravin v obchodech platit nebude, rozhodla Sněmovna na návrh Senátu. Ministr zemědělství Toman vyřazení kvót podpořil

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy