reklama
 
 

Zakladatel Amazonu Bezos obvinil bulvár, že ho vydíral zveřejněním nahých fotografií

8. 2. 2019 11:12
Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos obvinil majitele bulvárního listu National Enquirer, že se ho snažil vydírat hrozbou zveřejnění "intimních fotografií", které údajně Bezos poslal své přítelkyni. Na svém blogu šéf Amazonu uvedl, že mateřská společnost listu American Media Inc (AMI) chtěla, aby veřejně prohlásil, že zprávy listu o něm nejsou politicky motivované.

Na blogu se Bezos také zmiňuje o spojení AMI s prezidentem USA. Donald Trump se přátelí se šéfem AMI Davidem Peckerem.

Jeff Bezos a jeho manželka MacKenzie oznámili rozvod minulý měsíc těsně předtím, než National Enquirer informoval o mimomanželském poměru magnáta.

Bezos nyní na blogu zpřístupnil e-mail, ve kterém obdržel hrozbu zveřejnění "důvěrných fotografií", které ho zachycují s přítelkyní Lauren Sanchezovou. Miliardář, který je také vlastníkem deníku The Washington Post, řekl, že mateřská společnost listu National Enquirer také chtěla, aby upustil od vyšetřování, jak AMI získala jeho soukromou korespondenci.

Čistý majetek současného nejbohatšího muže světa činí podle milionářského indexu Bloombergu 137 miliard dolarů (zhruba tři biliony korun). Pětapadesátiletý Bezos založil firmu Amazon v roce 1994.

autor: ČTK | 8. 2. 2019 11:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama