Američan držel v rodinném domě rukojmí a střílel na policisty. Jednoho zabil

ČTK ČTK
4. 10. 2018 6:02
Policie muže v luxusní rezidenční čtvrti zadržela. Nyní je ve vazbě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Florence - Při konfrontaci s mužem, který v rodinném domě střílel na policisty a držel přitom děti jako rukojmí, bylo ve středu ve městě Florence v americkém státě Jižní Karolína zraněno sedm policistů, z toho jeden smrtelně.

Podezřelý je nyní ve vazbě, oznámily místní úřady, podrobnosti ale neuvedly. Zatím nejsou známy ani informace o zdravotním stavu ostatních postřelených policistů.

Střelba se podle amerického tisku ozvala v luxusní rezidenční čtvrti Vintage Place kolem páté odpoledne místního času (23:00 SELČ). Muž začal na policisty pálit ve chvíli, kdy jej přišli zatknout. Úřady ale podle agentury AP odmítly upřesnit, proč byl na muže vydán zatykač.

Na místo se podle médií sjelo zhruba 100 příslušníků bezpečnostních složek. Incident trval zhruba dvě hodiny. Děti vyvázly bez zranění.

Úřady později uvedly, že varování před takzvaným aktivním střelcem, které vydaly, již neplatí. Zároveň požádaly obyvatele, aby se drželi stranou postižené oblasti, kde probíhá vyšetřování.

Americký prezident Donald Trump vyjádřil na Twitteru obětem incidentu soustrast.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy