Vodafone odkoupil operátora BroadNet

alt, hjp
3. 9. 2008 9:54
Chce posílit ve službách pro firmy
Pohled směrem k recepci Vodafonu
Pohled směrem k recepci Vodafonu | Foto: Aktuálně.cz

Praha -  První akvizici na tuzemském trhu dnes oficiálně potvrdil mobilní operátor Vodafone: koupil sto procent telekomunikační firmy BroadNet Czech.

Ta provozuje vlastní bezdrátovou síť pokrývající krajská města a nabízí firemním zákazníkům připojení na internet a hlasové služby v pevné síti.

Cenu transakce, o které deník Aktuálně.cz informoval již ve středu, obě strany nezveřejnily. BroadNet dosud patřil americké telekomunikační firmě Comcast.

"Akvizice je dalším potvrzením naší strategie nabídnout firemním zákazníkům v České republice komplexní telekomunikační služby nové generace," prohlásila Muriel Anton, generální ředitelka Vodafone ČR.

Služby BroadNetu doplňují především řešení OneNet, uvedla firma. OneNet začal Vodafone nabízet loni, služba zahrnuje pevné a mobilní volání a datové služby. Podobnou nabídku spustil letos v květnu i T-Mobile.

BroadNetem nákupy nekončí

Operátor již dříve jako cíle ke koupi uvedl společnosti velikosti GTS Novery. BroadNet je ovšem i přes rychlý růst řádově menší podnik, loni jeho obrat přesáhl 200 milionů korun. Firma má kolem 50 vlastních zaměstnanců.

Mezi její klienty patří mimo jiné pojišťovna Generali, Penny Market, Bauhaus nebo Státní úřad pro jadernou bezpečnost. BroadNet jako samostatná značka po integraci do Vodafonu zanikne.

Vodafone je s necelými 2,8 miliony mobilních čísel nejmenším z velké trojky operátorů. Na firemní zákazníky se začal intenzivněji zaměřovat před rokem a půl. Přesná čísla o podílech na trhu firmy nezveřejňují, klientem Vodafone je ale podle vlastních údajů firmy "každé čtvrté IČO."

Operátor už spolupracuje s Českými radiokomunikacemi, prodává jejich připojení ADSL. Analyzuje i další možnosti akvizicí nebo partnerství, uvedla společnost.

Čtěte také:
Vodafone hledá firmy ke koupi - a nového ředitele
T-Mobile nabízí firmám volání z pevné sítě

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy