Ve Francii zatčen muž kvůli loňským útokům v Toulouse

ČTK ČTK
18. 5. 2013 23:46
Policie ho podezírá, že pomáhal islamistovi, který zastřelil sedm lidí
Policejní zátah loni v Toulouse.
Policejní zátah loni v Toulouse. | Foto: Reuters

Paříž - Francouzské úřady zadržely pětadvacetiletého muže kvůli podezření, že pomáhal francouzskému islamistovi Mohamedu Merahovi s přípravami na loňské vraždění v oblasti Toulouse. S odvoláním na soudní zdroje o tom informovala agentura Reuters.

Merah v oblasti jihofrancouzského Toulouse loni v březnu ve jménu teroristické sítě Al-Káida chladnokrevně zastřelil sedm lidí: tři vojáky, tři malé židovské děti a rabína. Islamistu pak zastřelila zásahová jednotka.

Vyšetřovatelé nyní zjišťují, zda zadržený muž, který byl vsazen do vyšetřovací vazby, pomohl Merahovi ukrást skútr, na němž islamista jezdil na místa činů.

Od loňského března se ve vyšetřovací vazbě nachází i Merahův bratr Abdelkader kvůli podezření z terorismu, vražd a krádeže. Abdelkader popírá, že svému o šest let mladšímu bratrovi s útoky pomáhal. Pro Francii byly Merahovy útoky nejhoršími násilnostmi ze strany islámských radikálů od vlny pumových atentátů v roce 1995.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy