V Londýně zasahuje policie u tří incidentů. Do chodců najela dodávka, další lidé byli pobodáni

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 6. 2017 0:59
Britská policie zasahuje v centru Londýna u tří incidentů: na Londýnském mostě v sobotu pozdě večer dodávka srazila několik chodců. Brzy poté byl hlášen druhý incident z nedaleké lokality Borough Market. Podle CNN byli v tamní restauraci pobodáni lidé. Třetím místem, kde policisté zasahují, je Vauxhall na jižním břehu Temže.
Policie zasahuje u incidentu na Londýnském mostě.
Policie zasahuje u incidentu na Londýnském mostě. | Foto: Reuters

Londýn - Z Londýna jsou hlášeny už tři závažné incidenty, při nichž bylo podle očitých svědků zraněno několik lidí a u nichž nichž musela zasahovat policie. Na Londýnském mostě dodávka vjela v sobotu večer do lidí a několik jich srazila a zranila. Brzy poté byl hlášen druhý incident z nedaleké lokality Borough Market. Podle CNN je z tamní restaurace hlášeno pobodání nejméně dvou lidí.  Třetím místem, kde policisté zasahují, je Vauxhall na jižním břehu Temže.

Policie podle agentury Reuters potvrdila, že řeší incident na londýnském mostě, ale další podrobnosti neuvedla. Podle zdroje BBC bylo na chodníku ošetřeno zhruba pět lidí se zraněními.

Reportérka Reuters napočítala deset policejních vozů spěchajících k Londýnskému mostu. Očitá svědkyně incidentu BBC řekla, že viděla bílou dodávku, jak vyjela ze silnice a zasáhla pět nebo šest lidí.

Na žádost policie byla uzavřena železniční stanice London Bridge. Stejnojmenný most byl pro dopravu uzavřen v obou směrech a autobusové linky byly odkloněny.

Žena spolupracující s BBC informovala, že dodávku řídil muž rychlostí přibližně 80 kilometrů za hodinu.

Podle BBC policie pátrá po třech podezřelých.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Havlíček: Národní plán obnovy chceme ještě v dubnu projednat na vládě

Národní plán obnovy byl podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) v pátek, po diskuzi v rámci členů koalice, poslán do meziresortního připomínkového řízení. To bude trvat několik následujících dnů. Chtěl by, aby ho ještě v dubnu projednala vláda a poté bude okamžitě odeslán Evropské komisi. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání kabinetu.

Národní plán obnovy má být podkladem pro čerpání peněz z nového fondu Evropské unie. Podle Havlíčka by z něj mohla Česká republika získat 172 miliard korun a dále bude moci čerpat půjčky až do výše asi 405 miliard korun. Na konci března uvedl, že v rámci koalice se jedná o zapojení dalších zhruba 18 miliard korun právě ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy