Top 100 Czech companies still dominated by Škoda

Aktuálně.cz economy reporters
20. 6. 2008 7:30
Ánnual prestige competition announces its results
Foto: Aktuálně.cz

Top 10 Czech firms

Czech Top 100
  • 1. Škoda Auto (9,3)
  • 2. ČEZ (7,3)
  • 3. Foxconn CZ (3,8)
  • 4. Unipetrol (3,7)
  • 5. Agrofert Holding (3,4)
  • 6. RWE Transgas (3,3)
  • 7. Siemens Group ČR (3)
  • 8. Telefónica O2 (2,6)
  • 9. Moravia Steel (2,6)
  • 10. TPCA (2,1)

In parentheses revenue in billions of euro
Source: Czech Top 100

Prague - Roughly 42 billion euro went to the pockets of the ten largest Czech companies last year.

This fact becomes clear in the list of the most important companies in Czech economy. The prestige competition is organized annually by the Czech Top 100 association.

The first place is again occupied by the Škoda motor works of Mladá Boleslav. This company has dominted the list for the last ten years.

Škoda's first place is secure

The second position goes to the ČEZ electricity company, while the third place has been taken by the Foxconn computer producer that has also won an award for the most dynamic company of the year.

Škoda Auto is the largest Czech exporter and added-value producer. However, ČEZ leads in profit growth, since last year it gained one third more than in 2006.

Diversified economy

"Good results of Czech firms are underlined by representatives of seven different (economic) sectors being present in the top ten. Czech economy is thus not dependent on one or two industrial branches, but it can glance off from such a wide spectrum," the president of Czech Top 100 Jan Struž commented the results. 

The biggest leap was performed by AAA Auto company that with their revenues of CZK 13 billion (0.54 billion euro) moved ahead by 28 positions and occupies 54th place.

A prize for the best bank for companies has been awarded to ČSOB, as selected by private company financial directors. The second was Komerční banka, the third was Citibank.

Read more: Czechs get high marks for transformation. Deservedly?

Read more: Slovak economy growing faster than in ČR

 

Právě se děje

před 20 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy