Stromem roku 2009 je lípa z Kotle

Stromem roku 2009 je lípa z Kotle
Letošním vítězem je Lípa v obci Kotel-Osečná.
Stříbro obdržela Mladějovická lípa.
Stříbro obdržela Mladějovická lípa.
Stříbro obdržela Mladějovická lípa
Foto: Petr Francán
Report
22. 10. 2009 20:30

Brno - Vítězem osmého ročníku celostátní ankety Strom roku, kterou pořádá Nadace Partnerství, se již po čtvrté za sebou stala lípa. Letošním nejsympatičtějším stromem je Kotelská lípa z Libereckého kraje. Druhé místo obsadila Mladějovická lípa, na třetí příčce se umístil Kladrubský dub. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek večer na Koncertě pro stromy v brněnské Redutě.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy