ČSSD v Duchcově: Lidé si DSSS zvolili, plníme jejich přání

Sabine Kejlová Sabine Kejlová
Aktualizováno 7. 11. 2014 0:41
Předseda stranické organizace ČSSD v Duchcově Zbyněk Šimbera v rozhovoru pro Aktuálně.cz popisuje okolnosti podpisu koaliční smlouvy.
V Duchcově od loňského roku panují silné protiromské nálady.
V Duchcově od loňského roku panují silné protiromské nálady. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Předseda místní stranické organizace sociální demokracie Zbyněk Šimbera v rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětluje, proč se jeho partaj v Duchcově na Teplicku spojila s Dělnickou stranou. Mezi ČSSD, KSČM a DSSS vznikla ve městě koaliční smlouva.

Proti rozhodnutí místní stranické buňky se postavilo vedení ČSSD v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou.Ten uvedl, že chce buňku v Duchcově zrušit. Zbyněk Šimbera ale Aktuálně.cz řekl, že za rozhodnutím pevně stojí.

"Dělnická strana získala tři mandáty, to není málo. Děláme to, co si přáli voliči," řekl v rozhovoru Šimbera.

A.cz: ČSSD se v Duchcově spojila s dělnickou stranou. Je to definitivní?

Z.Š.: Ano, existuje koaliční smlouva mezi Komunistickou stranou Čech a Moravy, ČSSD a Dělnickou stranou. Je podepsaná a platí.

A.cz: Vy nevidíte žádný problém v uzavření koalice právě s Dělnickou stranou?

Dělnická strana je státem uznaná a legitimní strana, nevím, proč by v tom měl být tedy problém. Ta strana získala v platných volbách mandát od voličů, konkrétně tři mandáty, což není málo. Myslím, že jen děláme to, co si voliči přáli.

A.cz: Takže k tomuto kroku cítíte podporu nejen mezi straníky, ale i mezi obyvateli Duchcova?

Tak jak jsme se teď bavili, tak myslím, že ano.

A.cz: Myslíte, že ČSSD neměla jinou možnost? Nebyl tam žádný lepší partner, se kterým byste mohli jít do koalice?

Víte, já s těmi lidmi seděl poslední čtyři roky v radě města a za ty čtyři roky jsem se utvrdil, že s nimi už spolupracovat nechci (Šance pro Duchcov, ODS, TOP 09 a ČSSD, pozn. aut.). Teď před volbami proti mně navíc vedli velmi ošklivou kampaň, takže bylo nemyslitelné, abych s nimi ještě někdy spolupracoval.

A.cz: Takže v tom hrají svou roli i osobní spory?

Neřekl bych, že osobní. Spíše názorové...

A.cz: Pokud ale říkáte, že proti vám byla vedená ošklivá kampaň, tak už to osobní je, nemyslíte?

No dobře, v tu chvíli ano. Pak už to osobní je.

A.cz: Co říkáte na to, že se vedení ČSSD proti vašemu rozhodnutí tak silně vymezilo a že plánuje zrušit vaši stranickou buňku?

Já za tím stojím, nemohl bych se přece podívat Duchcovákům do očí. Pokud mě vyloučí, tak ať mě vyloučí, budu potom nestraník. Nevím teď, jaké kroky přesně budou následovat, ale pokud chtějí buňku zrušit, zas tak jednoduché to nebude. Každopádně i kdyby to znamenalo moje vyloučení z ČSSD, stejně z toho v žádném případě neustoupím.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy