Obrazem: V Tower Prague, dům, který posouvá obzory a rozděluje lidi na dva tábory

Obrazem: V Tower Prague, dům, který posouvá obzory a rozděluje lidi na dva tábory
Autorem stavby je architekt Radan Hubička.
Stavba začala po dlouhých odkladech, původně se projekt jmenoval Epoque a patřil zkrachovalé firmě ECM. Ta ho plánovala postavit už před ekonomickou krizí, její nástup však plány na několik let zmrazil.
Záměr dlouhodobě naráží na odpor místních lidí. Původní platné územní rozhodnutí zrušil soud právě na popud místního občanského sdružení. V roce 2013 však firma získala definitivní povolení.
Přestože se ještě v roce 2008 hovořilo o tom, že by na Pankráci kvůli předchozí hrozbě organizace UNESCO neměly vyrůst budovy vyšší než 70 metrů, aktuálně na místě dokončuje společnost PSJ Invest budovu V Tower, která je vysoká dokonce 104 metrů.
Foto: PSJ INVEST, a.s.
Vanda Nárožná, PSJ INVEST, a.s.
6. 7. 2017 15:45
V Tower Prague nabízí bydlení těm opravdu nejnáročnějším. V Tower vyrůstá v blízkosti budovy bývalého Motokovu (dnes City Empiria) a budovy bývalého Československého rozhlasu (dnes City Tower). Bude pražské panorama zcela vyškrtnuto z prestižního seznamu památek?
 

Právě se děje

před 38 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy