Obrazem: V Tower Prague, dům, který posouvá obzory a rozděluje lidi na dva tábory

Obrazem: V Tower Prague, dům, který posouvá obzory a rozděluje lidi na dva tábory
Autorem stavby je architekt Radan Hubička.
Stavba začala po dlouhých odkladech, původně se projekt jmenoval Epoque a patřil zkrachovalé firmě ECM. Ta ho plánovala postavit už před ekonomickou krizí, její nástup však plány na několik let zmrazil.
Záměr dlouhodobě naráží na odpor místních lidí. Původní platné územní rozhodnutí zrušil soud právě na popud místního občanského sdružení. V roce 2013 však firma získala definitivní povolení.
Přestože se ještě v roce 2008 hovořilo o tom, že by na Pankráci kvůli předchozí hrozbě organizace UNESCO neměly vyrůst budovy vyšší než 70 metrů, aktuálně na místě dokončuje společnost PSJ Invest budovu V Tower, která je vysoká dokonce 104 metrů.
Foto: PSJ INVEST, a.s.
Vanda Nárožná, PSJ INVEST, a.s.
6. 7. 2017 15:45
V Tower Prague nabízí bydlení těm opravdu nejnáročnějším. V Tower vyrůstá v blízkosti budovy bývalého Motokovu (dnes City Empiria) a budovy bývalého Československého rozhlasu (dnes City Tower). Bude pražské panorama zcela vyškrtnuto z prestižního seznamu památek?
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda tří nákladních aut ráno uzavřela dálnici D48 na Karvinsku

Nehoda tří nákladních aut uzavřela ráno na Karvinsku dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Policie zatím nemá informace o tom, že by na místě byli zranění, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Auta se podle Jirouškové srazila krátce po 05:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 06:30. Doprava je podle něj odkloněna na 62. kilometru u Tošanovic, auta se mohou vracet zpět na exitu 70.

Další zprávy