Foto: Na odstřel. Libeňský most je rozbitý. Postaví se nový za dvě miliardy korun?

Foto: Na odstřel. Libeňský most je rozbitý. Postaví se nový za dvě miliardy korun?
Pohled z pražského Vítkova přes Invalidovnu na Holešovice a Libeň.
Od roku 1928 je spojuje soustava mostů. Tato soustava byla v letech 1928 až 1938 nazývána Libeňský most, v letech 1938 až 1940 Baxův most, v letech 1940 až 1945 Libeňský most, v letech 1945 až 1952 opět Baxův most, v letech 1952 až 1962 Stalingradský most a od roku 1962 dosud se znova jmenuje Libeňský most.
Samotná mostní konstrukce v pěti obloucích má délku 370 m.
Spolu se zemní rampou na Libeňské straně pak 780 m.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
13. 1. 2016 12:10
Soustava mostů zvaná Libeňský most mezi pražskými Holešovicemi a Libní je v dezolátním stavu. Od roku 1928, kdy byl postaven, ho nikdo neopravoval. Teď ho chtějí zbourat a postavit nový, větší. Za dvě miliardy korun.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Dozorující státní zástupce v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace týkající se možného výslechu svědků. Tímto pochybením došlo podle Vrchního státního zastupitelství k průtahům v trestním řízení. 

"O výsledku dohledového přezkumu bylo podrobně informováno dozorové Městské státní zastupitelství v Praze, kdy jeho vedení by mělo na zjištěné pochybení reagovat a přijmout účinné opatření tak, aby k jeho opakování v budoucnu již nedošlo," popsala vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy