Praha 10 chce novelu městské vyhlášky o hazardu

ČTK ČTK
11. 9. 2017 22:27
Praha 10 vyzvala magistrát, aby zahájil proces novelizace vyhlášky, která v hlavním městě omezuje hazardní hry. V pondělí o tom rozhodlo zastupitelstvo městské části. Usnesení jasně neuvádí, jestli je cílem další omezení počtu míst, kde je hazard povolen, jak požadovala opozice v zastupitelstvu. Na území Prahy 10 se nyní nachází 14 povolených heren a kasin. Poslední novela celoměstské vyhlášky, která výrazně omezila hazardní hry v metropoli, platí od loňska. "Městská část sama nemůže omezit počet míst, kde je hazard provozován," uvedl místostarosta Prahy 10 Radek Lojda (TOP 09).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman
 

Právě se děje

před 8 minutami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy