Na hlavní trati mezi Olomoucí a Štěpánovem usmrtil vlak člověka

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 9. 2017 17:25
Na hlavním železničním koridoru mezi Olomoucí a Štěpánovem v sobotu odpoledne nákladní vlak srazil a zabil člověka. Provoz na trati byl kvůli vyšetřování havárie několik desítek minut přerušen, asi po hodině začaly vlaky jezdit na jedné ze dvou traťových kolejí a od zhruba 17:00 už mohou jezdit úsekem bez omezení. Nehoda se stala krátce před 15. hodinou na veřejnosti nepřístupném místě.
Foto: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 20 minutami

Zemřela zakladatelka první ARO kliniky v Československu. Bylo jí 91 let

Ve věku 91 let zemřela zakladatelka první anesteziologicko-resuscitační kliniky v Československu Danuše Táborská. V oboru anesteziologie a resuscitace byla v roce 1989 jako první žena jmenovaná profesorkou. V roce 2015 jí prezident Miloš Zeman udělil medaili.

Danuše Táborská zemřela v pondělí. "Rodině a blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast," uvedla Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, v níž Táborská kliniku založila. Táborská vystudovala Lékařskou fakultu dnešní Masarykovy univerzity v Brně. V nemocnici u svaté Anny v roce 1983 založila první anesteziologicko-resuscitační kliniku v Československu, jejíž přednostkou byla 16 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy