Silnici R35 z Liberce na Turnov uzavřela nehoda

ČTK ČTK
15. 11. 2013 18:18
Zatím není jasné, jak dlouho bude silnice uzavřena
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: REUTERS/Suzanne Plunkett

Jeřmanice (Liberecko) - Hromadná nehoda osmi automobilů uzavřela v pátek v podvečer silnici R35 z Liberce na Turnov. Auta havarovala u Rádelského Mlýna před sjezdem na Jablonec. Zatím je tam hlášeno jen jedno lehké zranění, řekl ČTK operační důstojník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

První nehoda byla hlášena krátce před 17:30. Podle hasičů se zřejmě první havárie stala přímo na odbočce a další řidiči už svá auta nedokázali ubrzdit. "Od Jeřmanic směrem na Turnov je silnice neprůjezdná," dodal operační.

Hasiči, záchranáři i policie jsou namístě, jak dlouho bude silnice uzavřena, není zatím jasné.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Podle izraelské armády byly z Pásma Gazy na Izrael odpáleny rakety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele dnes ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Aktualizováno před 56 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy