Areál Obří sud přijde kvůli chybám o čtvrtinu dotací

ČTK ČTK
28. 8. 2013 11:02
Ještě před pár měsíci firmě hrozilo to, že bude muset vrátit celých více než 116 milionů
Obří sud
Obří sud | Foto: Aktuálně.cz

Jeřmanice - Nový rekreační areál Obří sud Javorník u Liberce přijde zřejmě kvůli chybám o čtvrtinu evropských dotací.

Ještě před pár měsíci přitom firmě hrozilo to, že bude muset vrátit celých více než 116 milionů korun, které na výstavbu střediska z Regionálního operačního programu NUTS Severovýchod (ROP) získala.

Úřady trest zmírnily, uvedla ve středu liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

Auditoři z ministerstva financí provedli po kontrole na přelomu roku ještě další audit, který už nevyšel tak nepříznivě. Kontrola objevila chyby u veřejné zakázky, našla i zaplacené práce, které nikdo neodvedl.

Chyby ale nejsou tak závažné, aby se musela vracet dotace v plné výši. "Materiál na podzim projedná Výbor Regionální rady, ale nepředpokládá se, že by se ještě nějak měnil," řekla deníku mluvčí ROP Eva Jouklová.

Výstavba areálu se čtyřsedačkovou lanovkou, bobovou dráhou a zázemím přišla na více než 190 milionů korun, otevřen byl v prosinci 2010.

Areál vlastní ze 70 procent bývalý fotbalový reprezentant Václav Němeček, 27 procent má obec Jeřmanice. Němeček podle MfD nechtěl případ komentovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy