Zaslíbení sestry Bernadety. Tak se vstupuje do řeholí

Zaslíbení sestry Bernadety. Tak se vstupuje do řeholí
Navzdory tomu v zemi působí na 1700 řeholnic různých řádů, které žijí ve zhruba 170 řeholních komunitách. 
Redakce Aktuálně.cz byla u toho, když první srpnovou sobotu skládala v provinciálním domě kongregace Školských sester svatého Františka v Praze na Břevnově časné sliby devětadvacetiletá Hana Bednaříková z Veselí nad Moravou (vpředu).
Na začátku mše svaté, při níž skládala Hana Bednaříková - nyní již sestra Bernadeta (vlevo) - řeholní sliby, měla ještě jiný hábit i závoj než její spolusestry, které už sliby složily dříve.
Slavnostní bohoslužby se zúčastnili příbuzní a přátelé ze Slovácka, odkud nová řeholnice pochází.
Kapli Panny Marie Andělské, kde se slavnostní bohoslužba uskutečnila, zaplnili laici i řeholníci.
Foto: Lenka Fojtíková
Domácí Domácí
16. 8. 2011 11:30

Praha - Zasvětit život Bohu, službě ostatním a v čistotě - to není životní dráha, kterou by si v Česku lidé houfně volili. Tři pětiny z nás jsou bez vyznání (podle sčítání z roku 2001), tři pětiny si myslí, že církve jsou zbytečné a tři pětiny podle průzkumů nezajdou do kostela (alespoň na jesličky) ani o Vánocích.

Navzdory tomu v zemi působí na 1700 řeholnic různých řádů, které žijí ve zhruba 170 řeholních komunitách.

A nové řeholnice pozvolna přibývají.

Redakce Aktuálně.cz byla u toho, když první srpnovou sobotu skládala v provinciálním domě kongregace Školských sester svatého Františka v Praze na Břevnově časné sliby devětadvacetiletá Hana Bednaříková z Veselí nad Moravou. Jejím novým řeholním jménem je Bernadeta.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy