Zaslíbení sestry Bernadety. Tak se vstupuje do řeholí

Zaslíbení sestry Bernadety. Tak se vstupuje do řeholí
Navzdory tomu v zemi působí na 1700 řeholnic různých řádů, které žijí ve zhruba 170 řeholních komunitách. 
Redakce Aktuálně.cz byla u toho, když první srpnovou sobotu skládala v provinciálním domě kongregace Školských sester svatého Františka v Praze na Břevnově časné sliby devětadvacetiletá Hana Bednaříková z Veselí nad Moravou (vpředu).
Na začátku mše svaté, při níž skládala Hana Bednaříková - nyní již sestra Bernadeta (vlevo) - řeholní sliby, měla ještě jiný hábit i závoj než její spolusestry, které už sliby složily dříve.
Slavnostní bohoslužby se zúčastnili příbuzní a přátelé ze Slovácka, odkud nová řeholnice pochází.
Kapli Panny Marie Andělské, kde se slavnostní bohoslužba uskutečnila, zaplnili laici i řeholníci.
Foto: Lenka Fojtíková
Domácí Domácí
16. 8. 2011 11:30

Praha - Zasvětit život Bohu, službě ostatním a v čistotě - to není životní dráha, kterou by si v Česku lidé houfně volili. Tři pětiny z nás jsou bez vyznání (podle sčítání z roku 2001), tři pětiny si myslí, že církve jsou zbytečné a tři pětiny podle průzkumů nezajdou do kostela (alespoň na jesličky) ani o Vánocích.

Navzdory tomu v zemi působí na 1700 řeholnic různých řádů, které žijí ve zhruba 170 řeholních komunitách.

A nové řeholnice pozvolna přibývají.

Redakce Aktuálně.cz byla u toho, když první srpnovou sobotu skládala v provinciálním domě kongregace Školských sester svatého Františka v Praze na Břevnově časné sliby devětadvacetiletá Hana Bednaříková z Veselí nad Moravou. Jejím novým řeholním jménem je Bernadeta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy