Přehledně: Agrofert, neznámý vlastník a zpátky do holdingu. Připomeňte si vývoj kauzy Čapí hnízdo

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 8. 2017 19:38
Šéf ANO Andrej Babiš čelí v souvislosti s Čapím hnízdem od sklonku roku 2015 trestnímu oznámení. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínky, se vrátila Agrofertu. Babiš na mimořádné schůzi sněmovny svolané opozicí řekl, že v době získání dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.
Sídlo Agrofertu v Praze
Sídlo Agrofertu v Praze | Foto: ČTK

Prosinec 2007

Společnost s ručením omezeným ZZN AGRO Pelhřimov - patřící do holdingu Agrofert - se změnila na akciovou společnost s akciemi na majitele. Jediným akcionářem byla a.s. ZZN Pelhřimov.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Spisovatele Salmana Rushdieho napadl na přednášce útočník

Britského spisovatele Salmana Rushdieho napadl na přednášce nedaleko Buffala v USA útočník. Několikrát ho udeřil, než agresora ochranka zpacifikovala, uvedl zpravodaj agentury AP. Rushdie se několik let skrýval poté, co ho v roce 1989 íránský duchovní vůdce Ruholláh Chomejní odsoudil k smrti za údajnou urážku muslimského proroka Mohameda v knize Satanské verše.

 

Zdroj: Zahraničí , Reuters
Další zprávy