Přehledně: Agrofert, neznámý vlastník a zpátky do holdingu. Připomeňte si vývoj kauzy Čapí hnízdo

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 8. 2017 19:38
Šéf ANO Andrej Babiš čelí v souvislosti s Čapím hnízdem od sklonku roku 2015 trestnímu oznámení. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínky, se vrátila Agrofertu. Babiš na mimořádné schůzi sněmovny svolané opozicí řekl, že v době získání dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.
Foto: ČTK

Prosinec 2007

Společnost s ručením omezeným ZZN AGRO Pelhřimov - patřící do holdingu Agrofert - se změnila na akciovou společnost s akciemi na majitele. Jediným akcionářem byla a.s. ZZN Pelhřimov.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy