Poslední video Michaela Jacksona. Podívejte

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
3. 7. 2009 15:15
Los Angeles - Společnost AEG zveřejnila ukázku ze zkoušek na plánované londýnské vystoupení, v jehož rámci měl Michael Jackson odehrát padesát koncertů.

Video zachycuje Krále popu, jak si užívá píseň They Don't Really Care About Us. O dva dny později zemřel.

AEG má prý ze zkoušek natočeno více jak sto hodin materiálu. To by mohlo posloužit jak k sestřihu pro film, ale uvažuje se i o živém dvojalbu, které zpěvák sám nikdy nenatočil.

Partnerství v životě i smrti

Výtěžek by měl pomoci splatit zpěvákovy dluhy (odhadem 400 milionů dolarů) a také pomoci vytáhnout AEG z problémů, do nichž se po padesáti zrušených koncertech dostala.

"Byl naším partnerem v životě a nyní je naším partnerem i ve smrti," prohlásil na tiskové konferenci prezident AEG Live, Randy Phillips.

Pokud vše půjde dobře, mělo by jak album, tak chystaný film, přinést stamilionové výnosy.

AEG si vzala i patronát nad úterním rozloučením s legendou popmusic a umístila jej do svého losangeleského Staples Center.

Podle předběžných odhadů by na rozloučení s králem popu mělo dorazit až sto tisíc fanoušků.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy