Závěr listopadu ochlazení nepřinese, teploty se udrží kolem deseti stupňů

Domácí Domácí
21. 11. 2019 11:03
Česko zažívá nebývale teplý podzim a nic na tom nezmění ani závěr listopadu. Teploty se budou většinou pohybovat kolem deseti stupňů. Nejtepleji bude na východě území, kde o víkendu teploty dosáhnou až k 13 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude na většině území převážně zataženo a občas také slabě zaprší, srážky budou ale k večeru ustávat. Teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem 8 až 12 stupňů, jen na západě Čech mohou klesnout až k 5 stupňům.

V pátek se mírně oteplí, obyvatelé většiny území mohou očekávat teploty mezi 9 a 13 stupni. Na západě Čech bude opět chladněji, a to jen kolem 4 stupňů. Obloha ale vydrží převážně zatažená až oblačná, ojediněle přijde také déšť a mrholení.

Sobota přinese mírné ochlazení, nejvyšší denní teploty se budou většinou pohybovat mezi 6 až 10 stupni a obloha zůstane zatažená. Objevit se mohou i mlhy. Na teplý víkend se ale mohou těšit obyvatelé Moravskoslezského kraje, kde bude až 13 stupňů a obloha vydrží skoro jasná až polojasná.

Většina území Česka se ale bude muset i v neděli smířit se zataženou oblohou, mlhami a teplotami mezi 6 a 10 stupni. Během dne ale podle meteorologů může být místy i polojasno.

V pondělí bude opět převážně zataženo a mlhavo, na západě území může přijít také občasný déšť. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 7 a 11 stupni Celsia.

Podobné počasí vydrží také po zbytek příštího pracovního týdne. Většinou bude kolem 7 až 12 stupňů. Meteorologové předpovídají oblačnou až zataženou oblohu, přechodně ale může být také polojasno.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy