Závěr listopadu ochlazení nepřinese, teploty se udrží kolem deseti stupňů

Domácí Domácí
21. 11. 2019 11:03
Česko zažívá nebývale teplý podzim a nic na tom nezmění ani závěr listopadu. Teploty se budou většinou pohybovat kolem deseti stupňů. Nejtepleji bude na východě území, kde o víkendu teploty dosáhnou až k 13 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude na většině území převážně zataženo a občas také slabě zaprší, srážky budou ale k večeru ustávat. Teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem 8 až 12 stupňů, jen na západě Čech mohou klesnout až k 5 stupňům.

V pátek se mírně oteplí, obyvatelé většiny území mohou očekávat teploty mezi 9 a 13 stupni. Na západě Čech bude opět chladněji, a to jen kolem 4 stupňů. Obloha ale vydrží převážně zatažená až oblačná, ojediněle přijde také déšť a mrholení.

Sobota přinese mírné ochlazení, nejvyšší denní teploty se budou většinou pohybovat mezi 6 až 10 stupni a obloha zůstane zatažená. Objevit se mohou i mlhy. Na teplý víkend se ale mohou těšit obyvatelé Moravskoslezského kraje, kde bude až 13 stupňů a obloha vydrží skoro jasná až polojasná.

Většina území Česka se ale bude muset i v neděli smířit se zataženou oblohou, mlhami a teplotami mezi 6 a 10 stupni. Během dne ale podle meteorologů může být místy i polojasno.

V pondělí bude opět převážně zataženo a mlhavo, na západě území může přijít také občasný déšť. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 7 a 11 stupni Celsia.

Podobné počasí vydrží také po zbytek příštího pracovního týdne. Většinou bude kolem 7 až 12 stupňů. Meteorologové předpovídají oblačnou až zataženou oblohu, přechodně ale může být také polojasno.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Biden nestáhne vojáky z Afghánistánu k 1. květnu, jak se zavázala předchozí administrativa. Jako nové datum stanovil letošní 11. září, píše AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy