Víkend bude deštivý a nezvykle teplý, ochladí se až v pracovním týdnu

Domácí Domácí
30. 1. 2020 11:00
V Česku bude pokračovat nezvykle teplé počasí doprovázené deštěm a přeháňkami trvajícími celý nadcházející víkend. Teploty se v sobotu a neděli na některých místech přehoupnou přes 10 stupňů Celsia. Ochlazovat se začne až příští týden vlivem proudění studeného vzduchu od severu až severozápadu. V týdenním výhledu počasí o tom informuje Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, přes den na severu a severovýchodě občas déšť, v oblastech nad 500 metrů také sněžení. Teploty se budou pohybovat od 4 do 8 stupňů Celsia. Na severu kolem 3 stupňů, na horách kolem nuly. V noci pak teploty klesnou na -1 až 1 stupeň Celsia. 

pátek bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, na severovýchodě zpočátku dne nad 900 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty budou mezi 8 a 12 stupni Celsia. V noci se ochladí na 0 až 4 stupně. 

sobotu bude zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno. Místy je třeba počítat s občasným deštěm nebo přeháňkami. Na horách budou srážky četnější. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 8 do 12 stupňů. V noci teploty klesnou na 4 až 8 stupňů, na východě Česka až ke 2 stupňům.  

neděli bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, na horách bude déšť trvalejší. Na severu v horských oblastech nad 1000 metrů mohou být srážky smíšené nebo sněhové. Mírně se ochladí na 7 až 11 stupňů Celsia. Po půlnoci teploty klesnou na 4 až 8 stupňů. 

Pondělí bude většinou zatažené s deštěm a přeháňkami. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 9 až 13 stupňů Celsia, v noci 4 až 8 stupňů. 

Ve zbytku pracovního týdne bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami. Teploty od 6 do 10, později od 0 do 5 stupňů. V noci pak teploty budou klesat na 3 až 7 a postupně -3 až 2 stupně Celsia. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy