reklama
 
 

Tropy vydrží i další dny. Výjimkou bude neděle, ochladí se a přijdou bouřky

13. 6. 2019 9:35
Tropické teploty doprovázené bouřkami vydrží i další dny. Výjimkou bude neděle, která přinese nejchladnější a nejdeštivější počasí celého týdne. Na většině území bude pršet a rtuť teploměru vyšplhá maximálně ke 27 stupňům. Další dny se pak bude obloha projasňovat a teploty budou opět atakovat třicítku, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek bude přes den oblačno až zataženo. Ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky. Odpoledne a večer budou ve východní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku přeháňky častější. Vyskytnou se i bouřky, které mohou být podle meteorologů ojediněle velmi silné s přívalovými dešti, kroupami a silnými nárazy větru. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 27 stupni, ve východních Čechách, na Moravě a Slezsku vyšplhají až k 33 stupňům. Na horách naměří kolem 18 stupňů.

Pátek přinese jasnou až polojasnou oblohu. Při zvětšené oblačnosti se zejména na západě Čech ojediněle vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Na teploměru naměříme 28 až 32 stupňů.

Ani v první části víkendu se významně neochladí. V sobotu bude zpočátku skoro jasno až polojasno. Odpoledne začne od západu oblačnost přibývat, objeví se přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 31 až 35 stupňům, na západě Čech ke 29 stupňům.

Oblačná obloha vydrží i v neděli. Na většině území bude pršet, vyskytnou se přeháňky, déšť i bouřky. Rtuť teploměru ukáže mezi 23 až 27 stupni.

pondělí bude oblačno až polojasno. Na jihu a východě území se mohou ještě objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 24 až 28 stupňům.

Další dny pracovního týdne přinesou polojasnou oblohu. Při přechodně zvětšené oblačnosti se místy vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Denní teploty se budou pohybovat mezi 25 až 29 stupni, postupně vyšplhají až k 31 stupňům.

autor: Domácí | 13. 6. 2019 9:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama