Tropy vydrží i další dny. Výjimkou bude neděle, ochladí se a přijdou bouřky

Domácí Domácí
13. 6. 2019 9:35
Tropické teploty doprovázené bouřkami vydrží i další dny. Výjimkou bude neděle, která přinese nejchladnější a nejdeštivější počasí celého týdne. Na většině území bude pršet a rtuť teploměru vyšplhá maximálně ke 27 stupňům. Další dny se pak bude obloha projasňovat a teploty budou opět atakovat třicítku, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ve čtvrtek bude přes den oblačno až zataženo. Ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky. Odpoledne a večer budou ve východní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku přeháňky častější. Vyskytnou se i bouřky, které mohou být podle meteorologů ojediněle velmi silné s přívalovými dešti, kroupami a silnými nárazy větru. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 27 stupni, ve východních Čechách, na Moravě a Slezsku vyšplhají až k 33 stupňům. Na horách naměří kolem 18 stupňů.

Pátek přinese jasnou až polojasnou oblohu. Při zvětšené oblačnosti se zejména na západě Čech ojediněle vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Na teploměru naměříme 28 až 32 stupňů.

Ani v první části víkendu se významně neochladí. V sobotu bude zpočátku skoro jasno až polojasno. Odpoledne začne od západu oblačnost přibývat, objeví se přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 31 až 35 stupňům, na západě Čech ke 29 stupňům.

Oblačná obloha vydrží i v neděli. Na většině území bude pršet, vyskytnou se přeháňky, déšť i bouřky. Rtuť teploměru ukáže mezi 23 až 27 stupni.

pondělí bude oblačno až polojasno. Na jihu a východě území se mohou ještě objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 24 až 28 stupňům.

Další dny pracovního týdne přinesou polojasnou oblohu. Při přechodně zvětšené oblačnosti se místy vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Denní teploty se budou pohybovat mezi 25 až 29 stupni, postupně vyšplhají až k 31 stupňům.

 

Právě se děje

před 29 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 39 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy