Příští týden do Česka přijde první sníh, mrznout ale nebude

Domácí Domácí
27. 11. 2014 11:39
O prvním adventním víkendu bude zataženo, mrholit a objeví se i mlhy. Teploty se budou po zbytek tohoto týdne pohybovat mezi 1 až 6 °C.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Advent začíná už tento týden, pošmourné počasí vánoční náladě ale příliš nepřidá. Sněhové přeháňky se totiž objeví až od příštího týdne a jen sporadicky v polohách nad 800 m.

Ve čtvrtek přes den bude stále převážně zataženo, místy s mlhou a mrholením. Teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C. Při zmenšené oblačnosti může rtuť teploměru vystoupat až k 7 °C. Na horách oproti tomu teplota už klesla pod bod mrazu, v polohách nad 1 000 metrů bude ve čtvrtek zhruba jeden stupeň pod nulou.

Výraznou změnu nepřinese ani pátek, kdy by se znovu měly objevit mlhy, mrholení a místy i námraza. Nejnižší noční teploty klesnou k 3 až - 1 °C, přes den bude opět 1 až 5 °c.

V sobotu, kdy se ve většině měst republiky začnou rozsvěcet vánoční stromy a otevírat adventní trhy, se dokonce ještě mírně oteplí. Teploty vystoupají k 6 °C, v noci bude 3 až -1 °C. Stejná teplota bude i o sváteční neděli, přidá se ale další mrholení a mlhy. Na horách by místy mohlo být i polojasno.

Počátkem příštího týdne by do Česka konečně mohl přijít první sníh. V pondělí teplota spadne až k nule, bude pršet a ve vyšších polohách se objeví sněhové přeháňky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy