Na pětině stanic padly dlouhodobé teplotní rekordy, v Plzni bylo skoro 25 stupňů

ČTK ČTK
16. 4. 2020 19:27
V Česku ve čtvrtek padly teplotní rekordy téměř na pětině stanic měřících alespoň 30 let. Nové maximum zaznamenalo 30 míst. Nejtepleji 24,6 stupně Celsia teploměr ukázal v Plzni Bolevci. Víc než 24 stupňů meteorologové naměřili také na dalších šesti stanicích. Vyplývá to z informací, které na Twitteru zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Nové maximum pro 16. dubna v Plzni Bolevci o půl stupně Celsia překonalo dosavadní rekord starý pět let. Maximální teplota ve čtvrtek přesáhla 24 stupňů ještě v Žatci, středočeských Dobřichovicích, v Plzni Mikulce, v Ústí nad Labem Vaňově, v pražských Komořanech a v Mostě Kopistech. Tam byl teplotou 24,1 stupně Celsia překonán o dvě desetiny dlouhodobý rekord z roku 2007.

Ze stanic měřících 30 a více let zaznamenaly nové maximum pro 16. dubna například také Domažlice, Tušimice v severních Čechách nebo Kralovice v Plzeňském kraji.

Počasí s maximálními teplotami nad 20 stupňů Celsia má pokračovat i v dalších dvou dnech, od neděle se bude podle předpovědi mírně ochlazovat. Přeháňky nebo bouřky meteorologové očekávají jen ojediněle.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy