Na deseti stanicích padly rekordy, nejtepleji bylo v Lučině u Frýdku-Místku

ČTK ČTK
13. 6. 2019 18:29
Na deseti ze 155 stanic fungujících alespoň 30 let ve čtvrtek padly teplotní rekordy pro 13. červen. Většinou šlo o Moravskoslezský a Zlínský kraj. Nejtepleji bylo v Lučině u Frýdku-Místku, 33,5 stupně Celsia, řekl František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nové maximum má například také stanice v Ostravě - Porubě, kde bylo 33,2 stupně. V Mošnově naměřili 32,7 stupně Celsia, v Jablunkově o desetinu méně.

Teplé počasí tak zasáhlo především východ země. Také v pátek platí výstraha před vysokými teplotami v krajích Jihomoravském, Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském. V sobotu pak meteorologové očekávají, že na většině území ČR mohou teploty přesáhnout 31 stupňů.

Východ země ale ve čtvrtek večer čekají velmi silné bouřky s přívalovými srážkami. Odpoledne se už vyskytovaly v Olomouckém kraji a na Vyškovsku. Postupovaly k severu a ojediněle je doprovázely kroupy a lokálně srážkové úhrny kolem 20 milimetrů. "Předpokládáme, že jejich výskyt potrvá i v nejbližších třech hodinách," uvedl v 17:30 ČHMÚ.

 

Právě se děje

Další zprávy