Filipojakubská noc bude teplá, na Prvního máje se vrátí déšť

Domácí Domácí
29. 4. 2014 17:19
Teploty se ve středu přes den vyšplhají až na 23 stupňů.
Pálení čarodějnic (archivní foto)
Pálení čarodějnic (archivní foto) | Foto: HZS Pardubického kraje

Praha - Tradiční pálení čarodějnic, které letos připadlo na středu, by se mohlo obejít bez deště.

Jen na jihozápadě Čech a na východě Moravy a Slezska hrozí ojediněle déšť a bouřky.

Na většině území ale čekáme polojasno. Ráno se někde mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Teploty se přes den vyšplhají až na 23 stupňů. I večer bude teplo, čekáme až 19 °C.

"Během večera a noci se bude postupně pravděpodobnost výskytu srážek všude v ČR blížit nule," řekl ČTK Pavel Šimandl z ČHMÚ.

Dvojice z Čech, které se chystají na Prvního máje políbit pod rozkvetlou třešní, by měly vyrazit raději už dopoledne. Postupně totiž přijdou přeháňky, odpoledne místy bouřky. Na Moravě a ve Slezsku bude polojasno až skoro jasno. I tam ale odpoledne a večer mohou přijít déšť a bouřky. Teploty vyšplhají k 23 stupňům, na západě Čech se však budou pohybovat jen okolo 17 °C.

V pátek bude v Čechách oblačno až zataženo, občas zaprší. Na Moravě a ve Slezsku bude oblačnost přibývat během dne. Místy přijdou přeháňky a bouřky, teploty čekáme mezi 19 a 23 stupni, v Čechách nepřekročí 18 °C.

V sobotu se Česko probudí do deštivého dne, na horách může dokonce sněžit. Během dne bude však od severozápadu oblačnost ubývat a přeháňky ustanou. Nejvyšší teploty očekáváme mezi 9 a 13 stupni.

V neděli se vyčasí. Na většině území bude jasno nebo polojasno, jen na severu a severovýchodě území může ojediněle pršet. Teploty se budou držet mezi 10 a 15 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy