Víkend by mohl přinést i tropickou třicítku, počítejte ale s oblačností a přeháňkami

Domácí Domácí
25. 6. 2020 10:34
Ani v závěru června neustanou v Česku občasné přeháňky a bouřky. Teploty by ale konečně měly potěšit milovníky teplého počasí. V sobotu by se nejvyšší teploty měly podle meteorologů vyšplhat k 27 a v neděli až k 30 stupňům Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Déšť a přeháňky očekávají meteorologové ve čtvrtek zejména na jihozápadní polovině území, odpoledne a večer i bouřky, vyplývá z aktuální předpovědi zveřejněné Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Nejvíce by déšť měl zasáhnout Šumavu, srážky mohou být místy velmi intenzivní a bouřky může provázet také silný vítr. Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem 20 až 24 stupňů Celsia.

V pátek bude na většině území oblačno provázené dešťovými přeháňkami, místy se ale opět mohou vyskytnout bouřky. Tlaková níže se přesune na severovýchod území. Nejvyšší denní teploty budou 20 až 24 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 26 °C. 

"V dalších dnech k nám bude po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudit teplý a vlhký vzduch od jihozápadu až západu. V neděli bude postupovat ze západní do střední Evropy studená fronta," uvádějí meteorologové v aktuální předpovědi.

V sobotu by tak déšť měl postihnout pouze východní oblast republiky. Slunečného letního počasí se ale dočkáme jen zpočátku dne, na většině území by později mělo být oblačno, obloha se začne protrhávat až večer. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 23 až 27 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 29 °C.

V neděli bude zpočátku skoro jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti přijdou ojediněle přeháňky. Postupně se ale obloha zatáhne a na většině území počasí přinese přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Denní teploty ale mohou místy dosáhnout až 30 stupňů Celsia.

V podobném duchu se ponese také začátek příštího týdne, který přinese také přeháňky a déšť. Oteplit a vyjasnit by se podle dlouhodobého výhledu ČHMÚ mohlo na začátku července.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA přestanou Hongkongu připisovat zvláštní status, budou s ním jednat jako se zbytkem pevninské Číny

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií nově jednat jako se zbytkem pevninské Číny. Exekutivním příkazem to nařídil prezident Donald Trump v reakci na přijetí nového bezpečnostního zákona pro Hongkong, který prosadil Peking. Trump rovněž podepsal zákon, jež uvaluje sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí a uskutečňování tohoto kontroverzního zákona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy