Čtvrtek bude nejteplejším dnem, o víkendu se mírně ochladí a objeví se bouřky

Domácí Domácí
Aktualizováno 25. 7. 2019 13:12
Meteorologové prodloužili výstrahu před vysokými teplotami až do pátku. Ve čtvrtek platí v Praze, Středočeském a Jihočeském kraji a částech krajů Ústeckého, Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Na většině území totiž teploty vyšplhají až ke 36 stupňům. V pátek se mírně ochladí a během víkendu se na některých místech objeví bouřky a dešťové přeháňky. Ve svém výhledu to uvedl Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Kouba

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno. Teploty se budou pohybovat od 32 do 36 stupňů Celsia. Příjemnější počasí s teplotami kolem 29 stupňů lze očekávat severovýchodě a východě Moravy a ve Slezsku. V noci pak teploty klesnou na 14 až 18 stupňů Celsia, uvedli meteorologové. 

Také v pátek bude jasno a polojasno. Nejvyšší denní teploty budou mezi 29 a 33 stupni. Na východě Česka se můžou ojediněle objevit přeháňky a bouřky. V noci se ochladí na 14 až 18 stupňů. 

I během soboty vydrží jasná nebo polojasná obloha a teploty od 27 do 31 stupňů. Na některých místech se zvětšenou oblačností lze čekat přeháňky a bouřky. V noci teploty klesnou na 13 až 17 stupňů. 

neděli bude jasno až polojasno, ale během dne až oblačno. Mírně se ochladí na 26 až 30 stupňů. Místy je třeba očekávat přeháňky a bouřky. Po půlnoci teploty klesnou na 12 až 16 stupňů. 

Pondělí bude polojasné, v průběhu dne přibude oblačnosti. Očekávají se proto přeháňky a bouřky. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 26 až 30 stupňů Celsia, v noci 12 až 16 stupňů. 

Podobně mluví výhled meteorologů také pro zbytek pracovního týdne. Teploty od 26 do 31 stupňů Celsia a polojasné počasí s občasnými přeháňkami a bouřkami.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy