reklama
 
 

Čtvrtek bude nejteplejším dnem, o víkendu se mírně ochladí a objeví se bouřky

Aktualizováno 25. 7. 2019 13:12
Meteorologové prodloužili výstrahu před vysokými teplotami až do pátku. Ve čtvrtek platí v Praze, Středočeském a Jihočeském kraji a částech krajů Ústeckého, Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Na většině území totiž teploty vyšplhají až ke 36 stupňům. V pátek se mírně ochladí a během víkendu se na některých místech objeví bouřky a dešťové přeháňky. Ve svém výhledu to uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno. Teploty se budou pohybovat od 32 do 36 stupňů Celsia. Příjemnější počasí s teplotami kolem 29 stupňů lze očekávat severovýchodě a východě Moravy a ve Slezsku. V noci pak teploty klesnou na 14 až 18 stupňů Celsia, uvedli meteorologové. 

Také v pátek bude jasno a polojasno. Nejvyšší denní teploty budou mezi 29 a 33 stupni. Na východě Česka se můžou ojediněle objevit přeháňky a bouřky. V noci se ochladí na 14 až 18 stupňů. 

I během soboty vydrží jasná nebo polojasná obloha a teploty od 27 do 31 stupňů. Na některých místech se zvětšenou oblačností lze čekat přeháňky a bouřky. V noci teploty klesnou na 13 až 17 stupňů. 

neděli bude jasno až polojasno, ale během dne až oblačno. Mírně se ochladí na 26 až 30 stupňů. Místy je třeba očekávat přeháňky a bouřky. Po půlnoci teploty klesnou na 12 až 16 stupňů. 

Pondělí bude polojasné, v průběhu dne přibude oblačnosti. Očekávají se proto přeháňky a bouřky. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 26 až 30 stupňů Celsia, v noci 12 až 16 stupňů. 

Podobně mluví výhled meteorologů také pro zbytek pracovního týdne. Teploty od 26 do 31 stupňů Celsia a polojasné počasí s občasnými přeháňkami a bouřkami.

autor: Domácí | 25. 7. 2019 9:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama